2016-06-15 | Śląsk III w Turnieju Sokolika

Podium jest nasze! Śląsk trzeci w prestiżowym turnieju

Zawodnicy drużyny U 10 Akademii Śląska Wrocław zajęli III miejsce  w prestiżowym VI Międzynarodowym Turnieju Sokolika o Puchar „Słonecznej Tłoczni”. Zawody odbyły się 11 i 12 czerwca w Starym Sączu.

Podopieczni Kamila Domagalskiego przeszli jak burza przez pierwszy etap turnieju, pokonując m. in. FC Budapeszt, czy Wisłę Kraków. W fazie pucharowej wrocławianie pokonali Legię Warszawę w 1/16, następnie zwyciężyli nad Escola Varsovia FC Barcelona w ćwierćfinale, by w półfinale nieznacznie ulec Dynamo Kijów. W meczu o trzecie miejsce nasi reprezentanci jednak pewnie pokonali FC Liverpool i zdobyli brązowe medale w silnie obsadzonych zawodach. 

W najlepszej „siódemce” turnieju znalazło się dwóch zawodników Śląska: Patryk Sługocki i Wiktor Sierda, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju!

Turniej Sokolika był popisem futbolu w wykonaniu najzdolniejszych chłopców (a także kilku dziewcząt) z całej Polski i z zagranicy.

Wyniki:

Faza Grupowa:

Śląsk Wrocław - FC Budapest  2 - 0
Śląsk Wrocław - Young Wolves Chicago 8 - 0
Śląsk Wrocław – AS Trencin 4 - 1
Śląsk Wrocław - Drukarz Warszawa 1 - 0
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2 - 0
Śląsk Wrocław - Sokoliki Stary Sącz 5 – 1

Faza Pucharowa:

1/8 Finału

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 2 – 1

¼ Finału

Śląsk Wrocław – Escola Varsovia FC Barcelona 2 – 1

½ Finału

Śląsk Wrocław – Dynamo Kijów 1 – 2

Mecz o III miejsce

Śląsk Wrocław – FC Liverpool  4 – 2 

Zobacz relację z meczu TUTAJ

Skład: Sierda Wiktor, Kosiba Bartosz, Wypart Radosław, Borys Karol, Sługocki Patryk, Kurowski Krzysztof, Benedyktowicz Wiktor, Kucharski Mateusz, Zawada Oskar, Szyszka Aleksander, Rozpara Kacper. 

Panowie, gratulacje!

« powrót