2016-12-19 | WKS wygrywa Śląsk Cup 2016!

W rywalizacji drużyn U-10 na międzynarodowym turnieju Śląsk Cup 2016 najlepsi okazali się podopieczni Mariusza Blecharza z Akademii Śląska.
 
 


Turniej Śląsk Cup zgromadził na starcie 40 zespołów z Polski i Europy. Swoje drużyny przysłali m.in. Sheffield United, Sparta Praga, MKS Żylina, Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Cracovia, czy Pogoń Szczecin. Nie zabrakło również zespołów Akademii Śląska Wrocław.
Zawody odbywały się w sobotę (drużyny U-11) i niedzielę (U-10). Rywalizację otworzył Tadeusz Pawłowski, który od kilku dni kieruje Akademią WKS-u. Na Olimpijski FC przy ulicy Paderewskiego oglądaliśmy mnóstwo goli, emocji i walki. Co najważniejsze - w duchu fair play.
W pierwszym dniu najlepsi okazali się zawodnicy akademii Sheffield United. Anglicy w finale pokonali Spartę Zabrze. Tę samą Spartę, z którą w 1/2 nie poradził sobie Śląsk. WKS po drodze pokonywał m.in. rówieśników z Lechii Gdańsk i Arki Gdynia, ale w walce o finał okazał się słabszy. niepowodzenie odbił sobie w meczu o brąz. Dzięki wygranej 2:1 z Jaguarem Gdańsk Śląsk stanął na podium w kategorii 11-latków. Nagrody i medale wręczali Tadeusz Pawłowski oraz Łukasz Wiech z I drużyny Śląska.
Klasyfikacja końcowa U-11 (czołowa "8") :
 
miejsce 1 – Sheffield United
miejsce 2 – Sparta Zabrze
miejsce 3 – Śląsk Wrocław
miejsce 4 – Jaguar Gdańsk
miejsce 5 – Pogoń Szczecin
miejsce 6 – Arka Gdynia
miejsce 7 – Sparta Praga
miejsce 8 - Dwójka Gubin
Nagrody indywidualne:

Król Strzelców – Lucian Mohovo – Sheffield United
Najlepszy Bramkarz – Piotr Maćkowiak – Jaguar Gdańsk
Najlepszy Zawodnik – Karol Borys – Śląsk Wrocław

W niedzielę rywalizowały drużyny U-10. I tym razem WKS zgarnął całą pulę! W finale Śląsk pokonał Pogoń Szczecin 1:0, wcześniej eliminując m.in Zagłębie Lubin (2:1) i Olympic Wrocław (3;2). Doskonały występ podopiecznych Mariusza Blecharza był zwieńczeniem świetnej tegorocznej edycji Śląsk Cup.
Klasyfikacja końcowa U-10 (czołowa "8") :
 
miejsce 1 – Śląsk Wrocław
miejsce 2 – Pogoń Szczecin
miejsce 3 – Zagłębie Lubin
miejsce 4 – GKS Katowice
miejsce 5 – Olympic Wrocław
miejsce 6 – Śląsk Wrocław U-9
miejsce 7 – Śląsk II Wrocław
miejsce 8 - Bałtyk Koszalin
Nagrody indywidualne:

Król Strzelców – Jan Dura – Syrenka Soccer School 
Najlepszy Bramkarz – Michał Sobczyszyn - Zagłębie Lubin
Najlepszy Zawodnik – Oskar Gerstenstein – Śląsk Wrocław

Wszystkim uczestnikom gratulujemy walki i pełnego zaangażowania, jakie wkładali w rywalizcję. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!

« powrót